Fülszöveg:
Micimackó, a csöppet sem Csekély Értelmű Medvebocs, ezúttal újabb területen, a filozófia világában bizonyítja jártasságát és rendkívüli képességeit. E kis kötetből kiderül, hogy medvénk együgyűsége - akárcsak Szókratész tudatlansága - nyilvánvaló maszk csupán, amely alatt mély bölcsesség rejtőzik. Bár Micimackó a legjelentősebb gondolkodó, azért nem feledkezhetünk el a barátairól sem. Megtudhatjuk például, hogy Malacka valójában az erkölcsfilozófia képviselője, míg Füles a sztoicizmus nyilvánvaló megtestesítője, Bagoly pedig az akadémiai filozófia életteli szatírája...
Azt kell mondjam, meglehetősen alapos művel találja magát szembe az olvasó, ahol a filozófia nagyjai mind felsorakoznak (Nietzschétől kezdve Arisztotelészen át, Platón, Szókratészen keresztül akit el tudunk képzelni, mindenki képviselteti magát). A mű felépítése meglehetősen átlátható, letisztult formába van öntve. A tagolásnak hála remekül elkülöníthetőek az egyes filozófiai irányzatok.
Illusztrációkat tartalmaz a kötet, melyek az eredeti Micimackó könyvekből vannak kiszedve, illetve a filozófiai irányzatokra vonatkozóan az eredeti idézetekhez kapcsolnak magyarázatokat is, hogy is illeszkedik az adott részlet az adott irányzathoz.
Tényleg átfogó műről van szó, és ez nagyon szimpatikus jellemvonása. Ezzel szemben viszont a kötet elején és végén találkoztam olyan részekkel, ahol olyan érzetem volt, hogy "ez csak belemagyarázás". Ilyen például a lapos Föld irányzat felhozása a léggömbös jelenethez...
Mindezek ellenére átlátható, letisztult, olvasmányos és érthető műről van szó. Filozófia iránt érdeklődőknek egyértelműen kötelező darab, és az ember tényleg úgy teszi le, hogy "jé, Micimackó nem is annyira Csekély-értelmű-medvebocs".
GR-ezők szerint:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése