A Dramacon egy meglehetősen rövidke manga sorozat, mindösszesen 3 füzetecskéből áll. Maga az alaptörténet annyi, hogy van egy fiatal, amatőr író, Christie, aki elmegy a Conra. A sorozat 3 Con eseményeit sűríti magába, egymás után három éven keresztül.

Itt ismerkedik meg Mattel, a titokzatos, örökké napszemüveget viselő fiúval, akit a lány megkedvel annak ellenére, hogy Matt egy igazi bunkó.
Viszont a fiú mellette áll, mikor a lánynak a legnagyobb szüksége van rá, de végül mégis elvállnak az útjaik, és Christie csak remélheti, hogy újra összefonódnak az útjaik.
(És persze az is kiderül, mit rejteget Matt a szemüvege alatt.)

Beth tehetségére felfigyelnek, és le is csapnak a lányra, méghozzá egy egyik legsikeresebb mangarajzoló. A standnál történt kisebb incidens után Beth és Christie kihagyhatatlan meghívást kapnak, és Bethnek munkát ajánlanak.
Közben tovább bonyolódik Matt és Christie helyzete.

Ezúttal Matt modora, és Christie túlérzékenysége csap össze egymással. Közben felbukkan Matt ex-barátnője, amit Christie nem néz jó szemmel. Nem érti, miért kell a lánynak még mindig Matt körül legyeskednie.
Christie is összefut az ex-barátjával, akiről két megdöbbentő dolog derül ki rögtön.
Beth szörnyű hírt kap, és átél néhány zavart pillanatot is egy fiú miatt.
Végül csak véget ér ez a con is, és sajnos lezáródik az egész sorozat. Minden szál elvarrásra kerül, mégis egyfajta hiányérzetet hagy maga után - tekintve a lezárást.
•••••
Remek sorozatnak tartom a Dramacont még annak ellenére is, hogy a harmadik kötetben Christie kirohanásait nem mindig értettem, és a rajzolás egy-két helyen nem tetszett - három kötet esetében 1-2 hiba szerintem bőven belefér.
Az pedig, hogy a mangák és animék világára helyeződött a történet, szintén remek ötlet, illetve, hogy bekerül a cosplay is. Szeretem a japán kultúrát és nem csak az animék és mangák miatt. Az pedig, hogy olyanokat állít középpontba ez a manga, akik annak ellenére rajzolnak mangákat, hogy nem japánok, még érdekesebbé tette a történetet. Ez adja egyik oldalról a második kötetben a konfliktust is - hogy Beth nem japán, milyen alapon nevezi a rajzait mangáknak.
Összességében nézve remek sorozat, igényes kivitelezés, remekül összerakott történet, szarkasztikus humor, egy csipetnyi romantika, és néhány drámai elem egybesűrítéséből megalkotva.
5 megjegyzés:
:) Csak állok és nézek ki a fejemből :) Csodállak ezért.
Kedves vagy :), köszönöm!
de miért csodálsz?
Mert nekem ez tök idegen.
maga a japán kultúra, a mangák, az animék, vagy mind ez így egybe?
A japán kultúrát kivéve a többi.
Megjegyzés küldése